Macík díky čtvrtému místu ve čtvrté etapě Dakaru poskočil celkově na druhou příčku

RIJÁD – Ve 4. etapě Dakaru, čítající 476 spojovacích a 337 závodních kilometrů, Martin Macík s Františkem Tomáškem a Davidem Švandou získali výborné 4. místo a v celkovém pořadí kategorie kamionů tak postoupili na cennou druhou pozici. První čtyři kamiony přitom v cíli dělilo jen 22 sekund. Po sérii vyrovnaných výkonů tak závodníci soukromého sedlčanského týmu Big Shock! Racing dokazují, že zvládnou statečně konkurovat i zdánlivě neporazitelným Kamazům a Mazům.

V etapě je čekala velice náročná navigace, tu ale František Tomášek hladce zvládl, jen jednou se musel žlutý kamion o kousek vrátit. Také v dunách jeli čeští závodníci opatrněji, než by museli, protože ještě měli v paměti převrácené kamiony z předchozí etapy. Jejich výborný výsledek tak potvrzuje, že jízda s rozmyslem se vyplácí. I ve všech předchozích etapách totiž Macík s Tomáškem a Švandou odvedli dobrou práci, závod si užívají a v kabině kamionu Karla je často veselo.

„Jsme v cíli! Obrovská výhoda, že jsme jeli bez prachu, startovali jsme po dvou minutách, to nám také pomohlo. Letěli jsme, jak jsme uměli. Navigačně náročná etapa, v kaňonech, ale Ferry dal super výkon, jen jednou jsme se drobně vraceli. V dunách jsme jeli opatrněji. Bál jsem se, potom co šly včera tři kamiony na budku. Tam by se dalo ještě zrychlit. Ale zbytek etapy úplně v cajku. Jsme trochu vydrnčení, auto dostalo ve 140 kilometrové rychlosti zabrat,“ řekl v cíli etapy pilot Martin Macík.

Zdroj/foto: Nikola Kužílková,
Big Shock! Racing