Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Listopadová míra nezaměstnanosti setrvává v regionu na říjnových hodnotách

SEDLČANY – Nezaměstnaných na Sedlčansku oproti říjnu o jednu osobu ubylo, vyplývá to z dnes zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci listopadu z celkového počtu 14 240 lidí ve věku od 15 do 64 let evidováno celkem 333 lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti setrvala v měsíci listopadu na stejné hodnotě 2,1 procenta jako v říjnu. Ke konci listopadu bylo na Sedlčansku 252 volných míst, což je o 28 více než bylo v předchozím měsíci.

V samotných Sedlčanech bylo ke konci listopadu bez práce 106 lidí při míře nezaměstnanosti 2,3% a počtu 128 volných míst. V Sedlci-Prčici míra nezaměstnanosti klesla o dvě desetiny na 1,7% při počtu 36 lidí bez práce a 21 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou při počtu 13 lidí bez práce a devatenácti volných místech míra nezaměstnanosti zůstala na 1,4 procenta. Z dalších obcí regionu má Milešov míru nezaměstnanosti 8,2%, na opačné straně tabulky je obec Radíč s mírou nezaměstnanosti 0,7%.