Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Lidí bez práce v lednu přibylo. Může za to i propouštění v mlékárně?

SEDLČANSKO – Ukončení sezonních prací a možná i výpovědi zaměstnancům v sedlčanské mlékárně stojí za zvýšením lednové míry nezaměstnanosti v regionu Sedlčanska. V evidenci Úřadu práce (ÚP) tak v mikroregionu Sedlčanska přibylo v lednu 2019 celkem 51 nezaměstnaných. Toto číslo zvýšilo oproti prosinci 2018 míru nezaměstnanosti o čtyři desetiny na 2,9 procent. Na pracovišti ÚP v Sedlčanech bylo na konci ledna evidováno 404 nezaměstnaných z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let.

Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku stále 254 volných pracovních míst, což je oproti prosinci dokonce o 33 více. Nové údaje vyplývají z dnešních aktuálních informací Úřadu práce ČR. Z jednotlivých obcí v působnosti sedlčanského ÚP bylo v lednu nejvíce lidí bez práce nadále v Milešově (9,2%) a Osečanech (6,4%). Nezaměstnanost se zvedla i v Křepenících z prosincových 0,0 % na lednových 2,6 %. Podprůměrnou mírou nezaměstnanosti se mohou naopak chlubit obce Radíč (0,7%), Počepice (1,4%) a Petrovice s Nalžovicemi (obě obce shodně 1,7%).

V Sedlčanech bylo ke konci ledna letošního roku bez práce 138 lidí při míře nezaměstnanosti rovná tři procenta a počtu 120 volných míst. Nezaměstnanost se tak v samotných Sedlčanech zvedla oproti prosinci minulého roku o čtyři desetiny procenta. Přitom se stejně tak v Sedlčanech zvedl počet volných míst o 13 možností nástupu do práce. V Sedlci-Prčici dosáhla v lednu míra nezaměstnanosti 2,4 procenta při počtu 43 lidí bez práce a 38 volných míst. V Krásné Hoře nad Vltavou míra nezaměstnanosti při počtu 19 lidí bez práce stoupla o tři desetiny na 2,6 procenta.