Lidé se ptají: Co kdyby vznikl požár bytu ve vyšším patře sedlčanských paneláků?

SEDLČANY – Po tragickém požáru bytu v 11. patře výškové budovy v Bohumíně se množí dotazy, jak by to vypadalo v případě podobného požáru v některém z panelových domů v Sedlčanech. Předně na všechny takovéto požáry výškových budov existují u hasičů přesné instrukce, jak oheň zdolat.

Zároveň u hasičů probíhají prověřovací cvičení, při kterých jednotky hasičů nacvičují nejen likvidaci samotného ohně ve výškové budově, ale i evakuaci lidí z ohrožených prostor. Konkrétně jak takové cvičení proběhlo v Sedlčanech na sídlišti Za nemocnicí se můžete podívat i na našem webu.

Samozřejmě v případě opravdového požáru v panelovém domě by byl hasiči vyhlášen druhý stupeň poplachu. Na místo požáru by kromě sedlčanských profesionálních i dobrovolných hasičů s cisternami a automobilovou plošinou PP 27 zamířila také profesionální jednotka z Příbrami s výškovou technikou.

Příbramští profesionální hasiči by k požáru dorazili s určitým zpožděním daným vzdáleností od Sedlčan. Zároveň by byl vyhlášen poplach dalším  dobrovolným jednotkám na Sedlčansku s cisternami. Pokud se týká použití seskokové matrace, jedná se o prostředek pro nejkrajnější možnost záchrany osob z výšek.

 Článek čerpá z veřejně dostupných zdrojů HZS
a je určen laické veřejnosti