Léto zdaleka ještě nekončí, úterní teploty až 33 °C i více, toho mají být důkazem

REGION – S horkým počasím to bylo letos zatím trochu skromné, ale léto ještě zdaleka není u konce. Už nadcházející pondělí bude vcelku teplé s maximy 25/29 °C a polojasnou oblohou. Velmi teplý vzduch k nám pronikne zejména v úterý, kdy modely předpovídají denní teploty 29/33 °C, lokálně by mohl být ještě tepleji. A to především na jihu Moravy, kde může být až 35 °C. Přitom půjde o slunečný den, bouřky z tepla čekáme případně až ve večerních hodinách.

“Úterý bude asi nejteplejším dnem dosavadního průběhu roku a s ohledem na konec července nelze vyloučit že bude nakonec i nejteplejším dnem v celém roce. Hned v noci na středu už přejde studená fronta, za kterou se teploty sníží zpátky pod 30 °C. Ve středu ještě na frontě čekáme déšť ve východní polovině území a denní maxima do 28 °C. Ve čtvrtek už polojasno beze srážek s teplotami nejvýše 26 °C,” píše na svých stránkách Meteocentrum.

Koncem příštího týdne se bude zase oteplovat, na víkend se denní maxima vrátí ke 30 °C. “Srážek moc nečekáme, pokud by přišly bouřky, tak až v neděli, ale není to jisté. Celkově předpokládáme, že začátek srpna bude solidně teplý s maximy většinou lehce pod 30 °C. Léto se nám z počáteční letargie už probralo a nyní nastoupilo na svůj v podstatě normální průběh. Na koupání to letos ještě určitě bude hodně krát,” dodává k předpovědi Meteocentrum.

Zdroj: meteocentrum.cz
Ilustrační foto:
pixabay.com