Lehkoatletický stadion Taverny byl předán veřejnosti. Na trávník se ale nesmí vstupovat

SEDLČANY – Ve středu 9. září proběhlo na sedlčanském stadionu Taverny slavnostní znovuotevření celého areálu. Umělý povrch (tartan) po rekonstrukci dostalo pět drah stometrové cílové roviny a tři dráhy zbytku běžeckého oválu. Stejně tak umělý pryžový nástřik dostaly rozběhová dráha pro skok do dálky, sektor pro skok do výšky a rozběhový sektor pro hod míčkem.

Zcela zrekonstruována byla také nevyhovující travnatá plocha fotbalového hřiště včetně instalace zavlažovacího a drenážního systému. V jednom půlkruhu běžeckého oválu vzniklo víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Z původního projektu v průběhu rekonstrukce úplně vypadlo vybudování malé tribuny ve stráni u cíle stometrové běžecké rovinky.

Rekonstrukci prováděla společnost VYSSPA Sports Technology. Slavnostní znovuotevření provedl starosta města Miroslav Hölzel. Ten v krátkém projevu popsal historii stadionu a průběh rekonstrukce. Podle slov starosty rekonstrukce město vyšla na téměř 20 mil. korun. Sportovci zatím nemohou využívat travnatou plochu hřiště, na té bude možné při plné zátěži začít sportovat až na jaře 2021.

Foto: Ladislav Havel