Ladovská zima zaskočila sedlčanskou radnici, sníh zůstává na chodnících

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Tři dny trvalého sněžení a novelizovaný chodníkový zákon způsobily ve městě sněhovou kalamitu.  Komunikace jsou jen částečně protaženy, chodníky zase zavaleny sněhem bez jakékoliv zimní údržby. Pouze tam, kde majitelé domů sami vzali do ruky hrabla a košťata je sníh z chodníků odstraněn. Dvacet centimetrů sněhu tak proměnilo  sedlčanskými radními vydané Nařízení města 1/2009 ohledně úklidu chodníků v nezávazný a zbytečný dokument…

Pokud se přece jen někde podařilo během čtyřiadvaceti hodin Sedlčanským technickým službám (STS) odklidit sníh z chodníků, tak je to pouze v centru města a jeho nejbližším okolí. Okrajové části města jako by ani nepatřily pod správu STS, multikáry s pluhy je tady možné zahlédnout jen výjimečně. Pokud přece jen někde chodník prohrnou, tak takovým způsobem, že na konci chodníku zvednou radlici a hromada sněhu uzavře další průchod. Zdá se, že příslušní úředníci a zaměstnanci by měli být poučeni o tom, co znamená služba občanům, kteří si nejen služby, ale i své zaměstnance draze platí.

Podobně vypadají i komunikace a ulice v Sedlčanech. Hlavní tahy, které má ve své správě Údržba silnic jsou protažené a průběžně čištěné od sněhu. To už se nedá říct o komunikacích ve správě města. Ty jsou pouze protažené tak na jedno auto, ve všech křižovatkách je nahrnuto množství sněhu, vozy se nemohou v těchto místech rozjet. I vyhýbání je na těchto komunikacích těžké, všude kolem jsou obrovské bariéry sněhu. Naposledy bylo možné traktory s pluhy v okrajových částech města zahlédnout v pondělí dopoledne a zřejmě mají hotovo… Co kdyby někde tady začalo hořet?

Škoda, že občané Sedlčan nemají stejnou možnost, jako občané například Příbrami, kde lze aktuální pohyb všech vozidel zimní údržby města on-line sledovat na internetu.  Třeba bychom se divili…
Podobně lze sledovat i všechna vozidla Středočeské údržby silnic nejen v celém  Středočeském kraji, ale přímo i na Sedlčansku.

Související články:
7. 12. 2009 Sedlčanská radnice zveřejnila seznam chodníků, které bude v zimě uklízet
15. 10. 2009 Majitelům nemovitostí se ulevilo, obce si musejí chodníky uklízet sami