Kvůli bouřkám měli hasiči zvýšený počet výjezdů, zasahovali i u nočních požárů aut

STŘEDNÍ ČECHY – V pátek 5. srpna v podvečer se začala naplňovat výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na silné bouřky, které přecházely přes území Středočeského kraje. Ty s sebou přinesly zvýšený počet událostí, především technického rázu. Od osmnácté hodiny začaly přibývat události spojené s bouřkami.

Nejčastěji šlo o popadané stromy na pozemní komunikace (49), odstranění nebezpečných stavů, do kterých spadá například odstraňování stromů a větví nakloněných nad pozemní komunikace nebo nemovitosti (8) a jedno čerpání vody z níže položených prostor. Nejvíce zasaženým územím byly okresy Praha-východ (34) a Benešovsko (17).

K popadaným drátům přes brněnskou dálnici D1 na úrovni obce Všechromy vyjela říčanská profesionální jednotka ve čtvrt na devět večer. Dráty elektrického vedení zde spadly přes oba směry dálnice a ta musela být zcela uzavřená. Na místo zamířili také pracovníci rozvodných závodů a Střediska správy a údržby dálnic.

Hasiči ve spolupráci se pracovníky Střediska správy a údržby dálnic rozřezali a odstranili středová svodidla, aby mohla odjet vozidla z obou směrů. Dálnice byla několik hodin pro veškerou dopravu zcela uzavřena. K požáru osobního automobilu v Hřiměždicích na Příbramsku vyjeli profesionální hasiči z Dobříše a Příbrami a dobrovolní hasiči z Hřiměždic necelých dvacet minut před půlnocí.

Při příjezdu jednotek k události byla přední část vozidla požárem zcela zasažena. Hasiči k likvidaci plamenného hoření nasadili vysokotlaký vodní proud. Krátce po půlnoci se jim podařilo dostat požár pod kontrolu a byla nahlášena jeho lokalizace. Za další hodinu byl zcela zlikvidován. Škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři a půl milionu korun. Příčinou požáru je v šetření.

K druhému nahlášenému požáru osobního automobilu vyjeli v půl třetí v noci do Levína na Berounsku profesionální hasiči z Berouna spolu s dobrovolnou jednotkou obce Králův Dvůr. Už při ohlášení události oznamovatel uvedl, že vozidlo je celé v plamenech. To potvrdila provedeným průzkumem první jednotka, která dojela na místo.

„Hasiči k likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Pár minut po třetí hodině ranní byl požár lokalizován a za další necelou hodinu zcela zlikvidován. Zde byla škoda předběžně vyčíslena na 1,3 milionu korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedl v tiskové zprávě ppor. Ing. Jan Sýkora z HZS Středočeského kraje.

Zdroj/foto: HZS Středočeského kraje