Kvalita vody v přehradách nadále zůstává na jedničce. To se týká i Pilského rybníku

REGION – Tento týden provedli hygienici již druhou plánovaná kontrolu koupališť ve volné přírodě spojenou s odběrem vzorků koupacích vod na jednotlivých sledovaných lokalitách. Mimo koupacích oblastí, zajistili v tomto týdnu kontroly kvality vody i někteří provozovatelé koupališť ve volné přírodě, velká část přírodních koupališť je však dosud mimo provoz.

Pravidelně hygieniky kontrolovanými koupacími místy jsou na Slapské přehradní nádrži Měřín, Nová Rabyně, Stará a Nová Živohošť, Žďáň a Županovice. Na Orlické přehradní nádrži lokality Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí. Všude tady je voda na jedničce. Na Sedlčansku ještě hygienici kontrolovali kvalitu vody v Pilském rybníku pod areálem Monínec, kde je voda také na jedničce.

Nadále je poměrně nízký aktuální údaj o teplotě vody v přehradních nádržích Slapy a Orlík. Několik málo slunečných dnů na začátku června zatím nedokázalo teplotu nijak výrazně zvýšit. Podle aktuální informace z portálu ČHMÚ ze středy 2. června byla teplota vody ve vodní nádrži Orlík 14,9 °C a ve vodní nádrži Slapy 16,4 °C. Vloni touto dobou byla teplota vody v přehradních nádržích už 23 °C.

Ilustrační foto: pixabay.com