Kvalita vody v přehradách nadále zůstává na jedničce. To se týká i Pilského rybníku

REGION – Tento týden provedli hygienici již druhou plánovaná kontrolu koupališť ve volné přírodě spojenou s odběrem vzorků koupacích vod na jednotlivých sledovaných lokalitách. Kromě Živohoště a Županovic, kde hygienici zjistili v pondělí 6. června zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody (což nebrání koupání), je všude voda na jedničce.

Pravidelně hygieniky kontrolovanými koupacími místy jsou na Slapské přehradní nádrži Měřín, Nová Rabyně, Stará a Nová Živohošť, Žďáň a Županovice. Na Orlické přehradní nádrži pak lokality Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí. Na Sedlčansku ještě hygienici kontrolovali kvalitu vody v Pilském rybníku pod areálem Monínec, kde je voda také na jedničce.

I přes počasí, které zatím moc neláká ke koupání, je aktuální údaj o teplotě vody v přehradních nádržích Slapy a Orlík vcelku příznivý. I několik málo slunečných dnů na začátku června dokázalo teplotu zvýšit. Podle aktuální informace z portálu ČHMÚ ze středy 8. června byla teplota vody ve vodní nádrži Orlík 20,5 °C a ve vodní nádrži Slapy dokonce rovných 22 °C.

Zdroj: KHS Středočeského kraje
Ilustrační foto:
pixabay.com