Kromě dvou Poláků zaznamenali většinu vítězství při rallycrossu v kotlině čeští jezdci

SEDLČANY – V areálu závodiště Sedlčanská kotlina se jel o uplynulém víkendu letošní sedmý závod FIA Zony střední Evropy (ZSE) a současně i čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství České republiky (MMČR). Původně bylo do hlavního závodu ZSE přihlášeno 39 závodníků, v prvních sobotních rozjížďkách se na startovní čáru postupně postavilo v šesti soutěžních divizích 37. Převahu mezi nimi měli v Sedlčanech tradičně čeští závodníci, těch přijelo 26. Do celkového počtu doplnilo startovní pole šest Poláků, tři Rakušané a dva maďarští závodníci.

V divizi Super Cars zvítězil polský závodník Staniszewski Zbigniew s vozem Ford Fiesta RX MK8, divizi Super 1600 ovládl v Sedlčanech Václav Tůma s vozem Škoda Fabia MK3. V Divizi National 1600 se nejlépe dařilo Jiřímu Štěrbovi s s vozem WW Polo GTi. Roman Častoral s vozem Opel Astra OPC se v kotlině zapsal jako vítěz divize Super Touring Cars do 2000, ve stejné divizi vozů nad 2000 zvítězil polský závodník Slawomír Woloch s vozem značky BMW E92 M3. V divizi SuperTouringCars-1600 se stal vítězem Martin Knápek s Vozem škoda Fabia MK1.

Do dvoudenního programu byl zařazen i rallykrosový závod České trofeje historických automobilů a také závod bugin KartCross Mascom Cup 2022. Diváci v trofeji historiků viděli v kotlině celkem devatenáct jezdců, prvenství v kategorii HA 4×4 získal Luboš Čížek s vozem Honda Civic. V kategorii historických vozů do 1600 si prvenství ze Sedlčan odvezl Pavel Koutný a jeho vůz Škoda 13 LR. V kategorii nad 1600 zvítězil Mezihorák Ondřej s vozem Honda Civic. Ve vloženém závodě Kartcross Mascom Cupu 2022 zvítězil Petr Doležal s buginou Honda CBR.

Ilustrační foto: David Krátký