Krize sedlčanského fotbalu v podání A týmu pokračovala i v utkání v Hořovicích

HOŘOVICE – Fotbalisté Tatranu Sedlčany zajížděli v sobotu 28. května v 27. kole Fortuna Divize skupiny A k utkání s mužstvem SK Hořovice, které se momentálně nachází, podobně jako Tatran, na sestupových místech průběžné tabulky. Přesto bodový rozdíl před výkopem byl sedm bodů ve prospěch Hořovic. Na podzim Tatran vyhrál na domácím trávníku 2:1. Tentokrát Hořovice v průměrném utkání doma nezaváhaly a vyhrály. Naopak Sedlčany nepřesvědčivým výkonem definitivně ztratily poslední šanci na udržení se v Divizi.

Úvodní minuty utkání mnoho zajímavého fotbalu nepřinesly. Do první vážnější akce se dostali domácí v 15. minutě, zlikvidoval ji sedlčanský gólman. I v dalších minutách měly Hořovice mírnou převahu, hosté jejich akce většinou zastavovali před vápnem jen za cenu faulu. V 28. minutě obral hráč Hořovic jednoho ze sedlčanských obránců u brankové lajny o míč, nacentroval do vápna na volného Janderu, který se přesně trefil k levé tyči. V 33. minutě vedli domácí už o dva góly, autorem branky byl opět hořovický Jandera. Hosté se snažili dostat se k brance Hořovic dlouhými nákopy, jejich akce však končily nejdále před šestnáctkou. To se do konce první půle nezměnilo.

Na začátku druhého poločasu domácí vyzkoušeli pozornost sedlčanského gólmana střelou z úhlu. Nepřesností v přihrávce na obou stranách přibývalo, takže většinou se hrálo mezi šestnáctkami. V 60. minutě se domácí dostali do šance, tu jim zmařil včasným vyběhnutím brankář hostů. Další šanci měli domácí v 70. minutě, opět úspěšně zasáhl sedlčanský brankář. V 77. minutě kopali Hořovice přímý kop, míč šel vedle branky. V 79. minutě dostaly Sedlčany míč do branky, ale gól pro ofsajd nebyl uznán. Naopak v 82. minutě opět musel zasahovat proti ostré střele domácích brankář hostů. Závěr zápasu patřil domácím, hosté za celý zápas nevyslali jedinou vážnější střelu na branku Hořovic.

SK Hořovice – Tatran Sedlčany
2:0 (2:0)
Góly: 28. Jandera, 33. Jandera –
Žluté karty: – 15. Lípa, 54. Haas, 87. Krotil
Rozhodčí: Janíček Marek – Vrchota, Žurek
Diváků: 80

Ilustrační foto: pixabay.com