Náklady na stavbu Krčínovy cyklostezky pokryjí “přiklepnuté” dotační peníze

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 22 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Výstavba tzv. Krčínovy cyklostezky ze Sedlčan do Prčice se stává realitou. Sdružení obcí Sedlčanska uspělo se žádostí o příspěvek z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a získalo na její výstavbu téměř 74 milionů korun. Dalšími miliony korun podpořil výstavbu cyklostezky Krajský úřad Středočeského kraje. Krajské zastupitelstvo schválilo na její výstavbu částku 13,5 milionů korun.

Celkové náklady na výstavbu cyklostezky s živičným povrchem ze Sedlčan do Prčice mají podle původních informací činit cca 90 milionů korun. Trasa cyklostezky protne katastry obcí Sedlčany, Kosova Hora, Nedrahovice, Jesenice a Sedlec-Prčice. Cyklostezka prochází převážně nezastavěným územím, kde budou v maximální míře využity stávající polní cesty a v určitých krátkých úsecích se také cyklostezka napojuje na stávající místní obslužné zpevněné komunikace.

Celková délka cyklostezky ze Sedlčan do Prčice je 14,48 kilometru, začíná na cestě za hrází sedlčanské retenční nádrže a končí v Prčici. Stavět se začne ještě letos s předpokladem dokončení v říjnu 2020. Konstrukčně je zpevněná cyklostezka je navrhována jako dvoukruhová o šířce dva a půl metru. V úsecích stávající polních cest využívaných zemědělskou dopravou bude šířka zpevnění tři metry. Po obou stranách cyklostezky mají být betonové obrubníky a navazující upravená krajnice o šířce až půl metru.