Krajští radní schválili dalších 54 žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové rodiny

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Rada Středočeského kraje na svém čtvrtečním zasedání schválila další přijaté žádosti, které vyhověly podmínkám Programu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva ve Středočeském kraji pro nízkopříjmové domácnosti 2.“ Středočeský kraj přijímá žádosti o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti v rámci páté vlny až do konce srpna letošního roku.

„ Tentokrát jsou oprávněnými žadateli jsou lidé v důchodu, v invalidním důchodu 3. stupně a ti, kteří pobírají příspěvek na bydlení. Alternativou pro ostatní je dotační program Nová zelená úsporám, který zajišťuje Státní fond životního prostředí,“ upřesnil Michael Kašpar, náměstek hejtmanky pro oblast financí a dotací. Schváleno bylo 54 žádostí s celkovou dotací 8,7 milionů korun.

Od září 2024 dle zákona o ochraně životního prostředí již nebude možné provozovat kotle 1. a 2. emisní třídy a budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují nejméně 3. emisní třídu. Zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000. Majitelé starých kotlů mohou požádat o dotaci až 180 tisíc korun na pořízení tepelného čerpadla nebo až 130 tisíc korun v případě kotle na biomasu.

Zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay