Krajští radní ‘přiklepli’ Sedlčanům finance z partacipativního rozpočtu i na skatepark

STŘEDNÍ ČECHY – O konečné podobě výsledků a přerozdělení všech finančních prostředků, vyčleněných na projekty Participativního rozpočtu v roce 2020, rozhodla Rada Středočeského kraje na svém zasedání v pondělí 22. června 2020. Součástí byl také návrh na přerozdělení nevyčerpaných finančních prostředků ve prospěch ORP ve kterých byly podány projekty za více peněz, než bylo alokováno v původní Výzvě. I tento návrh byl přijat.

Podle radního pro oblast investic a veřejných zakázek Josefa Řiháka (ČSSD) bylo zapojení do projektu, jak ze strany obcí, tak i občanů, plošné. „Z celkem 26 obcí s rozšířenou působností byly podané projekty zastoupeny ve všech ORP kromě Kralup nad Vltavou. V devíti obcích s rozšířenou působností bylo podáno více projektů, než kolik bylo alokováno finančních prostředků,“ uvedl radní pro oblast investic a veřejných zakázek Josef Řihák. Přihlášené projekty byly velmi různorodé.

„Nejmenší částku, 94 tisíc korun, bude směřovat na vytvoření odpočinkového sezení u lípy na cestě z Hrdlořez na Mladoboleslavsku. Sto tisíc půjde na vytvoření naučné stezky v rámci přírodní památky Hluchov u Brandýse nad Labem. Za 105 tisíc korun se občanům vytvoří plocha zeleně v obci Veliká Ves. Naopak maximální částku 400 tisíc korun dostane hned několik projektů,“ upřesnil náměstek hejtmanky pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács.

Autor/zdroj: Středočeský kraj
Ilustrační foto: pixabay.com