Kraj spustí další kolo kotlíkových dotací

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 2 roků, 8 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Dotační program nazvaný „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2017 – 2019“ odstartuje ve středu 4. října. Vyhlašuje ho Středočeský kraj s podporou Ministerstva životního prostředí. Na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo budou moci lidé získat až 127,5 tisíce korun. Celkem kraj v této výzvě rozdělí 502,2 milionů korun. Příspěvky budou moci získat lidé, kteří plánují výměnu starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním za tepelná čerpadla, kotle výhradně určené pro spalování biomasy nebo za automatické kotle na uhlí a biomasu či plynové kondenzační kotle.

Šanci získat dotaci bude mít několik tisíc lidí. Středočeský kraj bude žádosti přijímat nově elektronicky od 4. října 2017 od 8 hodin. „Žadatelé budou moci podle kategorie nově pořízeného kotle a místa bydliště získat od kraje příspěvek 75 tisíc korun – 127,5 tisíc korun. Kdyby všichni získali nejnižší možnou dotaci, tak čistě matematickým propočtem by mohlo uspět až 6 696 žadatelů,“ řekla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a doplnila, že do dvaceti dnů pak budou muset lidé žádost vytisknout a s dalšími potřebnými dokumenty doručit na podatelnu krajského úřadu.

„Odpadne tak nepříjemné až nelidské čekání žadatelů ve frontě v zimě a dešti před krajským úřadem. Jsem ráda, že se nám systém podařilo změnit,“ dodala středočeská hejtmanka Jermanová. Příjem žádostí potrvá téměř osm měsíců, do 29. června 2018 nebo do vyčerpání určených finančních zdrojů. Pokud žadatel zaregistruje žádost pouze elektronicky a na úřad ji vytištěnou nedonese, na příspěvek nárok mít nebude. O dotacích bude rozhodovat Rada Středočeského kraje do 120 pracovních dnů od doručení písemné žádosti.

Autor/zdroj: Středočeský kraj