Kraj mezi obce rozdělí téměř 34 milionů Kč. Peníze míří i do Dublovic a Vys. Chlumce

STŘEDNÍ ČECHY – Krajští radní doporučili zastupitelům ke schválení 71 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Na projekty bude ze Středočeského Fondu obnovy venkova využito 29,6 milionů korun. Nejvyšší částku ve výši 1,8 milionu využijí ve Velké Dobré na Kladensku na výstavbu a opravu komunikace v ulici Lipová. Radní také podpořili rozdělení 3,8 milionu korun mezi 42 žádostí na podporu venkovských prodejen v malých obcích.

„Díky programu můžeme malým obcím přispět na projekty, ať už z oblasti dopravní či technické infrastruktury, občanského vybavení či na úpravu veřejných prostranství. Větší investice, zejména pro obce s malým počtem obyvatel, nejsou jednoduché. Rád bych vyzval obce, které tak ještě neudělaly, aby se svými projekty do dotačního programu přihlásily. Termín podávání žádostí se krátí a končí již 28. června,“ konstatuje náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar.

Poskytnutí dotací vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Ve Vysokém Chlumci pořídí za tyto peníze traktor a příslušenství pro jeho využití (826 000 Kč). V obci Dublovice využijí dotaci na asfaltování silnice (1 092 000 Kč).

Ilustrační foto: pixabay