Koupat se dá stále všude, rozdíly jsou jen ve kvalitě koupací vody. Horší jsou Slapy

REGION – Hygienici na začátku tohoto (33.) týdne provedli další kolo kontrol kvality vod v přírodních koupalištích a koupacích oblastech, které prověřilo kvalitu vody na všech významných sledovaných lokalitách. Výsledky posledních rozborů zjistily zhoršenou kvalitu vody na lokalitách vodní nádrže Slapy a naopak kvalitní úroveň vody na vodní nádrži Orlík.

Na vodní nádrži Slapy není jediné lokality kde je voda hodnocena hygieniky stupněm jedna. Měřín, Nová i Stará Živohošť, Ždáň i Županovice mají zvýšený výskyt sinic a někde i chlorofylu. Voda tak není vhodná ke koupání pro vnímavé jedince. Naopak středočeská část vodní nádrže Orlík, tedy lokality Lavičky, Popelíky, Trhovky a Podskalí mají vodu na jedničce.

Zbývá ještě pohled na hodnocení kvality koupací vody v koupališti SR Kymevo Hrachov, tam je stále voda hodnocena stupněm jedna. Pilský rybník u Sedlce-Prčice, který je mimo jiné hojně navštěvován i klienty z areálu Monínec, má vodu na stupni dva. To znamená, že jsou tam stále zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody.

Zdroj: KHS Středočeského kraje
Ilustrační foto:
pixabay.com