Kotlina žila o víkendu rallycrossem, jel se tu úvodní závod Zóny střední Evropy

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Na prašné trati areálu Sedlčanské kotliny se o uplynulém víkendu (1. a 2. srpna) jel úvodní závod seriálu Zóny střední Evropy v rallycrossu. V šesti soutěžních divizích hlavního závodu se ho účastnila víc jak čtyřicítka závodníků z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Polska, Belgie, Francie a Česka. Kromě toho byl v kotlině na víkendovém programu závod České trofeje historických automobilů a závod Mascom cupu v kartcrossu.

Za horka a v oblacích prachu se jely v sobotu první rozjížďky, v neděli za daleko příjemnějšího počasí pak postupně druhé a třetí rozjížďky. Odpolední semifinálové a finálové jízdy se už jely místy za deště, který prašnou trať proměnil v mokrou a bahnitou. V nejsilnější divizi SuperCars zvítězil překvapivě polský jezdec Zbigniew Staniszewski s vozem Ford Fieta, na druhém místě dojel Marek Joura (CZ), favorizovaný Rakušan Alois Höller skončil třetí.

Divizi Super 1600 ovládl v Sedlčanech další Polák Radoslav Raczkowski s vozem Škoda Fabia, divizi National 1600 Tomáš Nejdl (CZ) s vozem Peugeot 206. Roman Častoral (CZ) s vozem Opel Astra OPC se v kotlině zapsal jako vítěz divize SuperTouringCars do 2000, ve stejné divizi vozů nad 2000 ccm zvítězil Karel Václavík  (CZ) s vozem VW Golf.. V divizi SuperTouringCars do 1600 si prvenství ze Sedlčan odvezl Marek Honzík (CZ) s vozem Puegeot 106 Maxi.

V České trofeji historických automobilů startovala v kotlině víc jak dvacítka  českých jezdců. V kategorii historických vozů do 1600 prvenství získal Tomáš Marchal s vozem Škoda Rapid RH. V kategorii historiků nad 1600 zvítězil Jiří Matějka s vozem Škoda Felicia. V kategorii historických vozidel s pohonem všech čtyř kol si prvenství odvezl Pavel Koutný s vozem Mitsubishi. Ve finále Kartcross Mascon cupu byl nejrychlejší Pavel Mihávek s buginou Yamaha.