Kotlina hostila třetí závod ZSE v rallycrossu, v nejsilnější divizi opět zvítězil polský jezdec

SEDLČANY – Na trati Sedlčanské kotliny se o víkendu jely hned dva rallycrosové závody. V sobotu rallycross Cup a v neděli 6. září třetí závod seriálu Zóny střední Evropy (ZSE) v rallycrossu. Kromě toho byl v kotlině na programu také závod České trofeje historických automobilů a závod Mascom cupu v kartcrossu. V šesti soutěžních divizích hlavního závodu ZSE se ho účastnila víc jak čtyřicítka závodníků z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Nizozemska a Česka.

Za příjemného podzimního počasí se jely v sobotu v podvečer první rozjížďky ZSE, od nedělního rána pak postupně druhé a třetí rozjížďky. Počsasí přálo i odpoledním semifinálovým a finálovým jízdám, kdy trať byla jen lehce prašná. V nejsilnější divizi SuperCars zvítězil stejně jako před měsícem v kotlině polský jezdec Zbigniew Staniszewski s vozem Ford Fiesta, na druhém místě dojel Aleš Fučík (CZ), favorizovaný Rakušan Alois Höller skončil třetí.

Divizi Super 1600 ovládl v Sedlčanech další Jan Černý s vozem Škoda Citigo, divizi National 1600 Tomáš Nejdl (CZ) s vozem Peugeot 206. Roman Častoral (CZ) s vozem Opel Astra OPC se v kotlině zapsal jako vítěz divize SuperTouringCars do 2000, ve stejné divizi vozů nad 2000 ccm zvítězil Polák Damian Litwinowicz s vozem Honda Civic. V divizi SuperTouringCars do 1600 si prvenství ze Sedlčan odvezl Michal Sklenář (CZ) s vozem Honda CRX.

V České trofeji historických automobilů startovala v kotlině víc jak dvacítka  českých jezdců. V kategorii historických vozů do 1600 prvenství získal Tomáš Marchal s vozem Škoda Rapid RH. Kategorie historiků nad 1600 se jela společně s kategorií historických vozidel s pohonem všech čtyř kol a zvítězil v ní Pavel Koutný s vozem Mitsubishi Lancer. Ve finále Kartcross Mascon cupu byl nejrychlejší Pavel Mihávek s buginou Yamaha.

 Foto: David Krátký