Kosení trávy odstartuje za ranního kuropění XXII. ročník Derby Sedlec vs. Prčice

SEDLEC-PRČICE – Minulý měsíc obyvatelé dvojměstí žili tradičním pochodem Praha – Prčice, teď se chystají na červnový přátelský souboj jeho jednotlivých částí. Letošní 22. Derby Sedlec versus Prčice odstartuje v půl osmé ráno v sobotu 25. června. Soutěž tradičně začíná za ranní rosy kosením trávy, pokračuje mysliveckou soutěží, tenisem, závody mladých rybářů a dlouhou řadou dalších klání. A to například hrou Kámen, nůžky, papír, karetní hrou Prší či šachy a kulečníkem.

V loňském roce, po dvou vítězstvích Prčice, se podařilo zvítězit Sedlci a celkově tak šla do vedení. Ale celkový výsledek je vyrovnaný, Sedlec v předchozích jednadvaceti ročnících zvítězila jedenáctkrát, Prčice má o jedno vítězství méně. Samotné derby každoročně probíhá v různých částech dvojměstí, závěrečné finále pak začíná 19 hodin v areálu TJ Sokol Sedlec-Prčice. Každoročně se jedná přibližně o víc jak dvacet tradičních i méně tradičních disciplín.

Většinou ale jsou to právě až ty poslední disciplíny po 15. hodině, jako kupříkladu mariáš, šipky, pétanque, dámský trojboj, pivní štafeta či přetahování lanem, které rozhodují o konečném výsledku derby. Vyhlášení vítězů XXII. Derby Sedlec vs. Prčice je naplánováno na 21, hodinu. Derby definitivně letos zakončí, stejně jako v předchozích ročnících, taneční zábava s kapelou Kaktus Verde, chybět nebude ani ohňová show Pánů ze Zvěřince a diskotéka.

Ilustrační foto: pixabay.com