Soutěže myslivců a tenis odstartují XXIV. ročník tradičního Derby Sedlec vs. Prčice

SEDLEC-PRČICE – V půli května obyvatelé dvojměstí žili tradičním pochodem Praha – Prčice, teď na konci června se chystají na přátelský souboj jeho jednotlivých částí. Letošní 24. ročník Derby Sedlec versus Prčice odstartuje v devět hodin ráno v sobotu 29. června. Klání mužstev letos začíná mysliveckou soutěží a tenisem, pokračuje závody mladých rybářů a dlouhou řadou dalších soutěží. A to například hrou Kámen, nůžky, papír, karetní hrou Prší či šachy a kulečníkem.

Každoročně se v sedlecko-prčickém derby jedná přibližně o víc jak dvacet tradičních i méně tradičních disciplín. Samotné derby každoročně probíhá v různých částech dvojměstí, závěrečné finále, které letos moderují pánové Jakub Trnobranský a Michal Hloupý, pak začíná 19 hodin v areálu TJ Sokol Sedlec-Prčice. Většinou ale právě až čtyři poslední disciplíny (letos dámský trojboj, přetahování lanem, beer pong a pivní štafeta) rozhodující o konečném výsledku derby.

Vyhlášení vítězů letošního 24. ročníku Derby Sedlec vs. Prčice je naplánováno na 21. hodinu. Derby definitivně zakončí, stejně jako v předchozích ročnících, taneční zábava s kapelou Kaktus Verde, chybět nebude ani ohňová show Pánů ze Zvěřince a diskotéka. A jak si celkově v létech 2000 a 2023 vedly jednotlivé části dvojměstí? Střídavě, přesto v posledních třech ročnících nasadila Sedlec k trháku, třikrát za sebou zvítězila, a celkově tak šla do vedení v poměru 13:10.

Ilustrační foto: pixabay.com