Ke dvěma dresům, které visí pod střechou zimního stadionu, přibyl v sobotu třetí

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

SEDLČANY – Krátce před zahájením sobotního mistrovského utkání Krajské soutěže mezi Tatranem Sedlčany a HC Buldoci Neratovice proběhla na sedlčanském zimním stadionu malá slavnost. Vedení sedlčanského hokeje, který letos slaví 90 let od zahájení činnosti, poděkovalo přímo na ledě sedlčanskému hokejistovi Pavlovi Chaloupkovi za jeho přínos k tomuto sportu. Zároveň byl jeho dres s číslem devět umístěn pod strop zimního stadionu mezi legendy sedlčanského hokeje.

„Při příležitosti 90. výročí hokeje v Sedlčanech, bychom chtěli poděkovat Pavlovi Chaloupkovi za jeho přínos k tomuto sportu. A to tím, že ho zařadíme mezi sedlčanské legendy, Jiřího Chvátala a Jiřího Vladyky. Pavel Chaloupek byl dlouholetým hráčem a funkcionářem oddílu ledního hokeje v Sedlčanech. V polovině 70. let byl u znovu založení družstva žáků. V dorosteneckém věku nastupoval i za „A“ mužstvo, které v té době hrálo krajský přebor.“

„Krátce si odskočil na hostování do 2. ligy za tým HC Baník Příbram a poté se vrátil zpět do Sedlčan, kde ukončil svou hráčskou kariéru. Následně se dal na dráhu funkcionáře a pak se stal zaměstnancem zimního stadionu. V současné době si užívá zaslouženého důchodu, věnuje se svým koníčkům a zůstal věrný jak zimnímu stadionu tak hokeji. Pavle děkujeme!“ zaznělo v sobotu 27. ledna 2023 v krátkém projevu na sedlčanském zimním stadionu.

Následně Pavel vhozením buly zahájil utkání mezi domácím Tatranem a Buldoky Neratovice.

Zdroj/foto: Zimní stadion Sedlčany