Tento Vámi nalezený příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


K rekordu přispělo 488 lidí s perníkem

SEDLČANY – Městská knihovna uspořádala na sedlčanském náměstí v sobotu 29. listopadu další rekordní setkání, tentokrát v počtu lidí s vánočně ozdobeným perníkem. Vlastnímu vytvoření rekordu předcházel křest knihy Czech Book of Records, kmotrem v tomto případě byl Josef Lada, vnuk známého ilustrátora a autora dětských knížek. Poté došlo na vlastní rekord, při němž zástupci agentury Dobrý den z Pelhřimova letos napočítali 488 lidí s perníkem. Letos to účastníci sedlčanského rekordu měli jednodušší, neboť přímo na místě si mohli perník případně zakoupit. Podvečerem, v jehož závěru došlo také na rozsvícení vánočního stromu, doprovázala hudební skupina Repete.

Sedlčanská knihovna má na svém kontě již osm typicky předvánočních rekordů. Loni se do knihy rekordů zapsalo 504 lidí s andělem. Zatím nejvíc lidí se sešlo na sedlčanském náměstí v roce 2012, kdy s rybou přišlo celkem 686 lidí. V roce 2011 padl rekord v počtu lidí s jakoukoliv vánoční ozdobou (477), v roce 2010 pak přišlo 475 lidí s betlémem, o rok dříve v roce 2009 zase 432 lidí se zapáleným vánočním františkem. Rekord v režii knihovny padl také v roce 2008, to na led sedlčanského zimního stadionu vjelo 54 Mikulášů na bruslích. Historicky první rekord se datuje do roku 2007, kdy sčítací branou na sedlčanském náměstí TGM prošlo celkem 620 lidí s Ladovou knížkou o kocouru Mikešovi.