Jubilejní dvacátý Highjump v Hřiměždicích nese letos podtitul Legendy

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 27 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Jubilejně podvacáté se v prostředí zatopeného žulového lomu v Hřiměždicích uskuteční o prvním srpnovém víkendu největší a nejstarší český závod v cliffdivingu Highjump 2019. Podtitul Legendy vzpomene na uplynulých dvacet let konání skokanského závodu, který opět navštíví přední světoví skokani a skokanky. Mezi největší lákadla hudebního programu bude patřit vystoupení skupiny PSH nebo Fast Food Orchestra.

„I letos se nám do závodu hlásí přední evropští i světoví skokané. Pro tento rok máme v plánu divákům představit nové tváře skokanského pole. Bude zase na co koukat,“ řekl k závodu jeden z pořadatelů Tomáš Jechort. „Také zveme na závody skokany, kteří na Highjumpu skákali při prvních ročnících. I to jsou legendy, které musí na dvacátém ročníku být,“ doplnil Jechort.

Skokané do vody se v lomu utkají ve skocích z několika výšek, těmi jsou 12, 16 a 20 metrů. V plánu budou exhibiční skoky z výšky téměř 25 metrů. Cliffdiving je považován za nejstarší extrémní sport světa, který pochází z americké Havaje. Stejně jako v minulých létech akci doplní hudební program. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení hiphopové formace PSH se speciálním setem písní, které za posledních dvacet let nahrála.

Dále vystoupí rapper Smack, ska-reggae formace Fast Food Orchestra a mnoho dalších. Novinkou pro letošní ročník bude čistě elektronická scéna Prima Cool Stage. Zde vystoupí přední čeští djové, kteří vyznávají hudební styl house music. Návštěvníci nepřijdou ani o přehlídku adrenalinových sportů. K vidění bude exhibice flyboardistů. K dispozici bude dostatek klidových zón i dostatek občerstvení. Pro návštěvníky bude připraveno stanové městečko se sociálním zařízením.

Autor/zdroj: Tomáš Jechort, highjump.cz