Jízdné PID se od 1. srpna změní. O změnách informuje kampaň „Kup si kupon“

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj, hl. město Praha a jejich organizátoři IDSK a ROPID představují informačně-osvětovou kampaň, která bude od 1. července informovat o chystané změně Tarifu Pražské integrované dopravy. Ten se změní 1. srpna 2021. Cílem kampaně s názvem „Kup si kupon“ je upozornit na blížící se změny cen jízdného.

Zároveň chce akce motivovat cestující k nákupu dlouhodobých předplatních kuponů, které budou nyní ještě výhodnější. Zejména cena ročního kuponu pro Prahu, která se ani po 1. srpnu nemění, znamená možnost neomezeného cestování po Praze za pouhých 10 korun na den. A také ve Středočeském kraji bude předplatní jízdné, zejména to roční, nyní ještě výhodnější oproti jednorázovým jízdenkám.

„Změna tarifu je nepopulární, ale vzhledem k výpadkům financí Středočeského kraje během pandemie nutné opatření, díky kterému bude moc být zachován standard integrované veřejné dopravy, na kterou jsou lidé v kraji zvyklí a v této kampani snadno poznají, že i přes změnu tarifu je cestování veřejnou dopravou pro ně stále výhodné,“ uvedl ředitel IDSK Zdeněk Šponar.

Kampaň Kup si kupon se postupně začne objevovat již začátkem července a postupně bude sílit s blížící se změnou. A protože se mnoho lidí vrátí z dovolených a prázdnin až koncem srpna, bude kampaň pokračovat až do září. Veškeré informace o změnách cen dopravy jsou již nyní k dispozici na webové stránce Pražské integrované dopravy.

kliknutím na leták zvětšit

Zdroj/ilustrační foto: Středočeský kraj