Jednu starší cisternu oficiálně převzali od HZS i dobrovolní hasiči ze Sedlčan

STŘEDNÍ ČECHY – Ve středu 26. srpna dopoledne byly na stanici HZS v Říčanech slavnostně předány devíti středočeským jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí cisternové automobilové stříkačky. V souvislosti s pravidelnou obměnou techniky profesionálních hasičských sborů za modernější typy, jsou starší cisterny vyřazovány a nabízeny k užívání dobrovolným jednotkám. Dobrovolní hasiči tak získávají novější vybavení pro své zásahy.

„Vždy se snažíme předávat pro nás takzvaně nepotřebný majetek, v tomto případě cisterny, prioritně dobrovolným jednotkám v našem kraji. A musím přiznat, že poptávka několikanásobně převyšuje naše možnosti, jenže my můžeme vyřadit a darovat cisternu obci pouze tehdy, když si pořídíme novou. Pro obě strany je ale potěšitelné, že jsme za posledních pět let mohli takto předat dobrovolným hasičům celkem devatenáct cisteren,“ uvedl ředitel  HZS Středočeského kraje Miloslav Svatoš.

Tentokrát bylo předáno devět „malých cisteren“, které na stanicích HZS Středočeského kraje sloužily jako prvovýjezdová vozidla. Průměrné stáří těchto cisternových automobilových stříkaček je necelých třináct let. Jednou z devíti dobrovolných jednotek, která získala starší CAS 15 Mercedes Benz, byla i výjezdová jednotka Hasičského sboru města Sedlčan. Slavnostního předání se kromě zástupců sedlčanských dobrovolných hasičů zúčastnil i starosta města Miroslav Holzel.

Zdroj/foto: HZS Středočeského kraje