Jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod je nepřiměřená rychlost

Tento článek je starší jednoho roku, jeho obsah tak nemusí odpovídat současnému stavu

PŘÍBRAMSKO – V loňském roce řešili dopravní policisté téměř čtrnáct set dopravních nehod. Jejich nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy a poté nepřiměřená rychlost, a to ve 179 případech. Právě na dodržování stanovené rychlosti jízdy se zaměřili policisté během speciálních kontrol, které probíhaly dva únorové pondělky a dva pátky na dálnici D4 a silnici I/4.

„Hlídky zjistily celkem 31 řidičů, kteří překročili rychlost. Dále čtyři neměli dálniční známku, jeden motorista nebyl připoután, jeden nerespektoval dopravní značku týkající se předjíždění a dva šoféři nesprávně jezdili v jízdních pruzích. Na pokutách příslušníci policie vybrali celkem 36 tisíc korun, dalších pět řidičů bude řešit správní orgán,“ informovala v tiskové zprávě Monika Schindlová, komisař PČR Příbram.

Co se týká ustanovení týkající se jízdy v jízdních pruzích, mimo obec se jezdí v pravém jízdním pruhu, ostatní pruhy se užívají pouze k předjíždění, objíždění či odbočování. Při přejíždění mezi pruhy nesmí řidič ohrozit ostatní a musí dávat včas znamení o změně směru jízdy. Při příjezdu ke koloně je nutné dodržovat dostatečný odstup od vozu před námi kvůli případnému manévrování. V levém pruhu se zařadit co nejvíce vlevo a v dalších pruzích co nejvíce vpravo, vytváří se tzv. záchranářská ulička.

Zdroj/foto: Policie ČR