Jediný bouřkový mrak přinesl nad severní část Sedlčanska průtrž mračen

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 27 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Sedlčany a oblasti na sever od Sedlčan zasáhla ve středu 31. července před jedenáctou hodinou asi půlhodinová bouřka, ve které místy spadlo až 20 litrů vody na metr čtvereční. Bouřka vznikla z nenápadného mraku, který se krátce po desáté hodině začal na meteorologickém radaru objevovat jihovýchodně od Dobříše.

Za další přibližně půlhodinu se jeho hlavní bouřkové jádro přesunulo nad Vltavu, aby pak naplno zasáhlo Sedlčany a oblast na sever od města až po Jílové u Prahy. Zároveň se vytvořila dvě bouřková centra, jedno nad Křepenicemi a druhé menší nad Slapy.

I když Sedlčany zasáhla bouřka jen okrajově, tak tu během ní spadlo asi dvanáct litrů vody na metr čtvereční. Zajímavostí je, že na západ od Sedlčan téměř nepršelo. Například meteorologická stanice Rudolec naměřila mezi 11. a 12. hodinou jen 0,1 litru vody na metr čtvereční.

Bouřka nad Sedlčany – foto: -admin-

Bouřka naštěstí žádné velké škody nenapáchala. Pouze kolem 13. hodiny vyjížděli hasiči k odstranění nebezpečných stavů (čerpání vody) do katastru obce Dublovice. Další bouřky a přeháňky pak přinese studená fronta, která přes nás postupuje k východu. Za ní se mírně v dalších dnech ochladí, přesto podle meteorologů se teploty dále budou držet na letních hodnotách.