Je zalito. Za 24 hodin spadlo na Sedlčansku téměř 20 litrů vody na metr čtvereční

SEDLČANSKO – Předpověď meteorologů na úterní a středeční srážky se vyplnila. Podle údajů hydrometeorologické stanice Rudolec spadlo od úterní osmé hodiny ranní do středeční osmé hodiny ranní (tedy za 24 hodin) v oblasti Sedlčanska 19,6 litrů vody na metr čtvereční. Je to podle údajů ČHMÚ třetí nejvyšší úhrn srážek ve Středočeském kraji.

Další dvě hydrologické stanice v regionu Sedlčanska naměřily o něco méně. Stanice Svatý Jan naměřila za 24 hodin jen 11,4 litry vody na metr čtvereční a stanice Kamýk nad Vltavou 17,6 litrů vody na metr čtvereční. Zvýšené množství srážek se nijak výrazně neprojevilo na výšce hladiny vody v Mastníku. Na měřícím bodě v Kosově Hoře se hladina zvedla o 10 cm.

Podle předpovědi počasí by mělo během středy zpočátku ještě na většině území pršet. Později dopoledne a hlavně kolem poledne začnou od západu déšť a přeháňky ustávat. Od západu až severozápadu se má také během dne protrhávat oblačnost. A při déletrvajícím slunečném počasí bude tepleji – až 22 °C, jinak teploty maximálně dosáhnou jen 20 °C.

Ilustrační foto: pixabay.com