Jak si vedou motorkáři na středočeských silnicích a dálnicích? Lépe než ostatní řidiči

STŘEDNÍ ČECHY – Počet dopravních nehod motorkářů ubývá, i tak jsou ale při střetu s osobním či nákladním vozem, nebo s pevnou překážkou, zpravidla těmi, kteří utrpí vážnější zranění, případně tento střet nepřežijí. Motorkáři, tak jako další účastníci silničního provozu, by měli být stejně respektováni, mnohdy tomu tak ale není, což dokládají i data o možném zavinění nehod – právě s účastí motorkářů.

V letošním roce – prozatím do května – řešili policisté na území Středočeského kraje 66 dopravních nehod s účastí motorkářů, kdy o život přišel naštěstí pouze jeden z nich. Těžce zraněných bylo pět motorkářů, lehce 46. V porovnání s loňskými pěti měsíci se v tomto ohledu statistiky nijak významně neliší. Počty nehod, lehce i těžce zraněných, jsou téměř totožné. Rozdíl je v kolonce usmrcených – vloni, za prvních pět měsíců, zemřeli tři řidiči motorek.

Co ale mají všechny tyto dopravní nehody motorkářů společného? „V průměru pouze 13 % z nich zaviní sami motorkáři, ve zbylých, více jak 80 % jsou to právě ostatní účastníci silničního provozu, jejichž přičiněním dojde ke kolizi s motorkáři. Ohleduplnost a respekt by měly mít vůči sobě určitě všechny skupiny účastníků, které se na silnicích a dálnicích pohybují,“ uvedla Vlasta Suchánková z oddělení tisku a prevence KŘP Středočeského kraje.

  Za narkomany na Příbramsku putovaly drogy vyráběné ženou z Plzeňska

Zdroj: Policie ČR
Ilustrační foto: pixabay.com