II. ročník benefičního divadelního festivalu zahájí na nádvoří zámku ‘Kalifornská mlha’

SEDLČANSKO – Osečanské divadelní léto 2020 už tento pátek 3. července startuje na nádvoří zámku Osečany. Na programu má premiéru americké komedie Kalifornská mlha. Diváci v této hře budou sledovat bouřlivý i komický souboj o pravost obrazu Jacksona Pollocka, který svádí živočišná barmanka bez zábran s kultivovaným expertem na výtvarné umění. V úvodní divadelní inscenaci se představí majitelé zámku Matěj Stropnický a Daniel Krejčík.

“V roce 2020 vás na našem divadelním festivalu čeká premiéra americké komedie Stephena Sachse Kalifornská mlha, živě dabovaný horror podle Edgara Allana Poa Zánik domu Usherů, pohádku Zlatovlásku, oceňovanou inscenaci Angel(y) s Vandou Hybnerovou, hudební komedii Už zase miluju! s oblíbenou komičkou Sandrou Pogodovou, monodrama Všechny báječné věci či projekce dokumentu Záhada lokálek,” uvádějí majitelé zámku Osečany.

Celkem tak na návštěvníky benefičního Osečanského divadelního léta čeká v průběhu prázdninových měsíců jedenáct akcí. Kromě páteční komedie Kalifornská mlha mohou už od dva dny později, o nedělním podvečeru 5. července, především děti zavítat na známou pohádku K. J. Erbena Zlatovláska. Pohádku na zámeckém nádvoří v Osečanech sehraje amatérský divadelní spolek AKORÁT z Prahy. Pohádkový příběh z velké části kopíruje svou filmovou předlohu, a to včetně některých písniček.

Ilustrační foto: Wikipedia