Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Hudebník Caine a judista Kocman byli hosty modlitebny

ŠTĚTKOVICE – Dalšími hosty, kteří přijali pozvání do štětkovické modlitebny Církve adventistů sedmého dne ve Štětkovicích byli hudebník Jaroslav Matějovský a  bývalý československý olympionik Vladimír Kocman. Zatímco jméno Jaroslava Matějovského je pro většinu lidí neznámé, bronzového medailistu z olympiády v roce 1980 v Moskvě pamatují převážně ti dříve narození jako reprezentanta v judu. Jako první v historii byl uveden do síně slávy českého juda.

Jaroslav Matějovský ani sám své jméno moc nepoužívá, mezi svými fandy je znám jako Caine a živí se hudbou. Sám o sobě sebekriticky tvrdí, že nic neumí a že není žádný muzikant. Jedním z jeho koníčků je i výroba hudebních nástrojů. Ve Štětkovicích se doprovázel na sedmistrunnou mandolu.

Na otázku moderátora pořadu Miroslava Bíska jak se stal křesťanem odpověděl: “To se stal zázrak a ta změna byla radikální. V práci o přestávce jsem vylezl na stůl a řekl všem, že jsem uvěřil v Krista, že Bůh opravdu žije.” Když mu bylo nejhůř, tak prý slyšel hlas: “Já tě mám rád takového jaký jsi, já jsem byl všude s tebou, zachoval ses jako prase, ale já vím proč, já jsem tam s tebou byl, pojď, zkusíme to jinak, nevzdávej se.” Jako příklad uvedl sám sebe, kdy mu učitelka hudební výchovy sdělila, že nemá hudební nadání. On to však nevzdal pilně cvičil a dosáhl svého cíle.

Vladimír Kocman hrál jako žák fotbal a lední hokej a věnoval se kulturistice, ale v šestnácti letech propadl judu. Ve Štětkovicích hovořil o svém životě, sportovní kariéře a cestě k Bohu. Rodinu Vladimíra Kocmana prožila těžkou životní zkoušku, když jim zemřel prvorozený syn na leukemii. Právě v době synovy nemoci začali manželé Kocmanovi hledat Boha a ptát se po smyslu života.

Vladimír Kocman dnes se svojí ženou vlastní firmu zabývající se obchodem se sportovním zbožím. Mají tři dospělé děti a šťastné manželství. Jsou aktivními členy malého křesťanského společenství Cesta života a podle jeho slov: “Náš život má jasný směr a cíl.”

Zdroj:pete

Související články:
18. 1. 2010 Kateřina Klasnová, dívka z billboardu, navštívila Štětkovice
18. 1. 2010 Napsali nám: Modlitebna Štětkovice zhodnotila rok 2009