Hudební komedie ‘Šedesátky’ se obecenstvu líbí, ochotníci přidávají další tři představení

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Přibližně šest měsíců po premiéře se na prkna divadelního sálu kulturního domu opět vracejí ‘Šedesátky’. Konkrétně retro výlet do šedesátých let minulého století v podání sedlčanského Spolku divadelních ochotníků. Tentokrát půjde o poslední tři reprízy této bláznivé hudební komedie. Prostřednictvím této komedie s dobovými písničkami ochotníci zavzpomínají na dobu, kdy se zdálo všechno možné a slova jako pravda a láska ještě nebyla vulgárními výrazy.

Nadějná 60. léta minulého století znamenala převratný čas, dobu prvního tání, hravosti a rozkvětu kultury. Komická zápletka je postavena na jednom banálním omylu. Důchodce Karel (Jiří Dundr) v rámci svého zaslouženého odpočinku hraje na klavír s rockovou kapelou ve stylu právě 60. let, tak, jak si vždycky v mládí přál. Jeho temperamentní a také o dost mladší choť (Miloslava Kelichová) je otrávená ze zdánlivé nečinnosti svého muže.

A proto se ho snaží vybídnout k aktivnějšímu stáří. Když však Karlovi zavolá kapelník Doktor (Miroslav Bouček) manželka z jejich tajně vyslechnutého telefonátu chybně vyrozumí, že Karlovi zbývají posledních dny života. Svoje chování vůči manželovi radikálně přehodnotí a za pomoci své dcery Terezy (Tereza Marková) vymyslí pro něj zážitek v podobě návratu do jeho mladých let.

O ten se postará krachující agentura Cokoliv, jíž šéfuje bezpáteřní ředitel (Jaroslav Repetný). Ten pro dotvoření šedesátých let musí se svými zaměstnanci (Kateřina Skalská a Sláva Bloch) získat nájemné herce a zpěváky. V těchto rolích se mohou diváci při reprízách znovu těšit na Renatu Holoubkovou, Renatu Volkovou, Pavla Žaka a režiséra celého představení Richarda Otradovce.

První repríza komedie “60’s aneb Šedesátky” je na programu v úterý 29. října, další dvě pak v následujících dnech (30. a 31. října) vždy od 19.30 hodin. Menší část vstupenek na všechna představení zůstává nadále v předprodeji.