Hotel Vltavan už patří minulosti, nahradí ho fitness a wellness Vltavan Sport Sedlčany

SEDLČANY – Tytam jsou doby kdy se do hotelu Vltavan chodívalo na oběd nebo na večeři, případně na zábavy a plesy, či jen na pivo. Sedlčanský hotel Vltavan byl do provozu uveden na začátku šedesátých let minulého století (1961) a byl velkým společenským centrem města. V jeho pokojích přespávali známé filmové osobnosti, stejně i motokrosová esa při světových motokrosových šampionátech na Sedlčanské kotlině. Hotel Vltavan v té době doslova žil a byl chloubou nejen Sedlčan, ale i celého regionu.

Samotný hotel Vltavan měl v přízemí velkou restauraci s kuchyní, šatnou a sociálním zázemím. Vlevo vedle vstupních dveří do hotelu bývala cukrárna, vpravo vchod do malé restaurace zvané Formanka. V prvním patře pak byl velký společenský sál s barem, naproti němu kavárna a recepce hotelu. V dalších dvou patrech pak bývalo několik desítek vcelku na tu dobu slušně vybavených pokojů různých kategorií i velikostí. Služeb hotelu využívali domácí i zahraniční hosté.

Tak to vypadalo v hotelu Vltavan až do začátku devadesátých let. Poté už sloužil hotel až na výjimky v podstatě jen jako vietnamská tržnice a z dřívějších dob tu fungovala jen Formanka. Zjara 2018 se začaly z jeho útrob ozývat sbíječky, bourací kladiva a nákladní automobily odtud odvážely vybouranou suť. Vše, co se tu dělo v průběhu let zůstalo schováno za obvodovými zdmi. Dlouhé měsíce tu probíhala rekonstrukce celého objektu, který se postupně měnil na fitness a wellness Vltavan Sport Sedlčany.

Jak se tato přeměna povedla, to veřejnost poprvé shlédne v neděli 1. srpna. V ten den v 10:00 dojde k slavnostnímu otevření fitness a wellness Vltavan v Sedlčanech. “Nový sportovní a relaxační komplex Vltavan Sport je víc než jen posilovna nebo fitness. Dopřejte svému tělu i mysli potěšení v novém, moderním wellness a fitness centru. Na slavnostním otevření na Vás čekají soutěže, dětské vystoupení, akční nabídky a také exhibiční zápas Lukáše ‘Fuki’ Dvořáka,” píší provozovatelé v pozvánce.

Ilustrační foto: Vltavan Sport Sedlčany