Horní část monínecké sjezdovky obsadí nejlepší světoví snowboardisté

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 6 měsíců a 9 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Středočeský Areál Monínec se svými čtyřiceti centimetry technického sněhu nadále zůstává jediným zimním střediskem v Česku, kde se na přelomu listopadu a prosince lyžuje. Zasněžena je zatím jen horní část sjezdovky o přibližné délce 600 metrů obsluhovaná kotvovým vlekem. V provozu je areál Monínec denně kromě pondělí, přičemž od úterý do čtvrtka se lyžuje jen večer za umělého osvětlení. V pátek, v sobotu i v neděli je areál Monínec lyžařům otevřen jak pro denní, tak i pro večerní lyžování. V tyto dny je také v provozu lyžařská škola Monínec.

“V sobotu 1. prosince přijedou na Monínec nejlepší světoví snowboardisté na akci Horsefeathers Sneak The Tweak 2018. Představí se tu například švédský účastník letošních olympijských závodů Mans Hedberg a držitelé řady medailí ze snowboardových soutěží Islanďan Halldór Helgason a Čech Dušan Kříž. Akce však bude určena i pro všechny ostatní, kteří jezdí na snowboardu a troufnou si na svah plný překážek a dalších záludností. Zkušení snowboardisté jim přitom budou poskytovat rady, jak sjet trať technicky nejlépe,” uvádí areál Monínec.