Hokejisté Tatranu zdolali HC Nymburský Lev a mají na dosah postup do play-off

SEDLČANY – Krajská hokejová soutěž měla o víkendu na svém programu 19. soutěžní kolo. V něm v sobotu 20. ledna nastoupili hokejisté Tatranu Sedlčany na domácím zimním stadionu proti mužstvu HC Nymburský Lev, který je lídrem skupiny Severovýchod. Ještě před tím, ve čtvrtek 25. ledna Tatran na domácím ledě v dohrávce 14. kola porazil Letce z Letňan 3:2 a připsal si tři důležité body.

První třetina patřila gólově domácím. Do vedení šli v čase 10:04 zásluhou Zdeňka Buriána. Že se Tatranu daří hra v oslabení dokázali domácí krátce před koncem třetiny, kdy v čase 18:26 Přidal Lukáš Petržílka druhý gól. Ve druhé třetině padly také dva góly. Do třígólového vedení poslal sedlčanské hokejisty v čase 28:11 Libor Bém. Hosté z Nymburka snížili při přesilovce pět na čtyři v čase 32:50, kdy se trefil za záda sedlčanského brankáře Pavel Šifta.

Stav po dvou třetinách tak byl 3:1 pro domácí. Ve třetí třetině, opět při vlastním oslabení, dali domácí v čase 44:00 čtvrtý gól Liborem Bémem. V polovině třetí třetiny hosté v čase 50:42 snížili znovu Pavlem Šiftou. Poslední slovo měli domácí třináct vteřin před koncem zápasu, to padl pátý gól do branky nymburských Lvů z hokejky Lukáše Machače. Hokejisté Tatranu zůstávají po utkání s Nymburkem na čtvrtém místě průběžné tabulky, což jim stále zaručuje postup do play-off.

Tatran Sedlčany – HC Nymburský Lev 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Ilustrační foto: pixabay