Hokejisté Tatranu v odvetě doma remizovali s Mníškem. V semifinále narazí na Žebrák

SEDLČANY – V neděli 23. února se hrálo na zimním stadionu v Sedlčanech odvetné utkání čtvrtfinále Krajské soutěže mezi domácím Tatranem a Kovohutěmi Mníšek pod Brdy. Diváci viděli dramatickou hokejovou bitvu s řadou zvratů ve vývoji utkání. Po šedesáti minutách čisté hry svítil na ukazateli skóre stav 3:3, což znamenalo pro Sedlčany při výhře v prvním utkání postup do semifinále.

Tatran Sedlčany – Kovohutě Mníšek pod Brdy 3:3 (1:0, 0:1, 2:2)

První třetina patřila domácímu celku, když v čase 05:40 otevřel skóre Ondra Spilka. Ve druhé třetině hosté vyrovnali v přesilovce v běžící 40. minutě Ptáčkem. Stav po dvou třetinách tak byl nerozhodný 1:1. Drama vrcholilo ve třetí třetině, když nejprve v 43. minutě hostující Dívíšek poslal Mníšek do vedení. Na to Tatran odpověděl dvěma góly. Nejprve Filip Černý na začátku 48. minuty vyrovnal a pak Lukáš Petržílka v 50. minutě otočil vedení na stranu Tatranu.

Jenže v posledních dvou minutách dostali hosté po vyloučení domácího hráče výhodu přesilovky. Mníšek navíc odvolal brankáře a Tatran se tak bránil přesile šesti hráčů v poli proti čtyřem domácím. To se mu vedlo až do času 59:39, kdy hosté dvojnásobnou přesilovku využili a vyrovnali na 3:3. Na čtvrtý gól, který by poslal zápas do prodloužení, však už posledních 21 vteřin bylo pro Mníšek málo. Tatran tak ze dvou vzájemných zápasů bral dohromady čtyři body, Mníšek jeden.

Čtveřici semifinalistů kromě Sedlčan tvoří HC Buldoci Neratovice, HC Spartak Žebrák a HC Benátky nad Jizerou B. Neratovice ve čtvrtfinále dvakrát zvítězili nad HK Příbram 99 (3:2 a 6:4), Spartak Žebrák také dvakrát zdolal Sokol Solopisky (7:3 a 6:4), stejně tak i béčko HC Benátky dvakrát porazilo Hořovice (4:1 a 4:3). V semifinále se příští víkend utká Tatran Sedlčany se Spartakem Žebrák. Druhou dvojici tvoří HC Buldoci Neratovice a HC Benátky nad Jizerou B. Semifinále se opět hrají na dva zápasy.