Hokejisté Tatranu si zahrají finále Krajské soutěže, rozhodl o tom gól v prodloužení

SEDLČANY/HOŘOVICE – Soutěžní ročník 2019/2020 Krajské hokejové soutěže mužů se blíží k svému závěru. O víkendu měl na programu už semifinálové zápasy čtyř nejlepších celků této sezony. Mezi nimi i dvojutkání Tatranu Sedlčany se Spartakem Žebrák. Tatran měl v sobotu 29. února v prvním utkání výhodu domácího prostředí, kterou využil a připsal si tři body za vítězství. V neděli 1. března pak hokejisté Tatranu zajížděli k odvetnému utkání se stejným soupeřem na hořovický zimní stadion.

Sobotní zápas začali lépe domácí, kteří šli v 7. minutě zásluhou Lukáše Petržílka do vedení. Hosté srovnali stav zápasu v 10. minutě, autorem branky Žebráku byl Bakule. Domácí si v 18. minutě vzali vedení zpět, kdy se podruhé v zápase trefil Lukáš Petržílka. Druhá třetina skončila bez branek a ve třetí už skórovali jen domácí. V 44. minutě Jakubem Kadlecem, o minutu později zvýšil na 4:1 Filip Černý, který v 53. minutě přidal i pátý gól. Tatran Sedlčany – HC Spartak Žebrák 5:1 (2:1, 0:0, 3:0).

V nedělní odvetě už Tatran sobotní výsledek nezopakoval a vysoko prohrál. První třetina utkání patřila jednoznačně Spartaku Žebrák, vyhrál ji 3:0 po gólech v 7., 8. a 16. minutě. Nejbohatší na branky byla druhá třetina, padlo v ní hned sedm gólů. Nejprve domácí v 25. minutě zvýšili svůj náskok, hosté odpověděli gólem Lukáše Petržílka v 28. minutě. Žebrák v průběhu 29. minuty dvakrát skóroval, načež sedlčanský Štěpán Pinkas v 30. minutě snížil.

Domácí Žebrák na branku Pinkase krátce na to odpověděl dalšími dvěma rychlými góly během 30. a 31. minuty. Ve třetí třetině padla jen jedna branka v 56. minutě, a to za záda brankáře Tatranu. Podle pravidel při rovnosti bodů z obou utkání se tak nedělní souboj po přestávce na úpravu ledu prodlužoval o dalších deset minut. V prodloužení proti sobě na každé straně nastoupili v poli jen tři hráči s tím, že kdo dá gól postoupí do finálového dvojutkání.

Šťastnější v prodloužení byli nakonec hokejisté Tatranu, když v čase 68:17 vstřelil Dominik Chwastek po přihrávce Lukáše Petržílky rozhodující branku hostů a poslal Tatran do finále Krajské soutěže. A to i přes pro Tatran nepříznivý výsledek druhého semifinále: HC Spartak Žebrák – Tatran Sedlčany 9:2 (3:0, 5:2, 1:0). Druhým finalistou jsou HC Buldoci Neratovice, kteří dvakrát porazily Benátky nad Jizerou B výsledky 8:4 a 6:2. Finálové zápasy se hrají o víkendu 7.3. v Sedlčanech a 8.3. v Neratovicích.