Hokejisté Tatranu porazili ve vyrovnaném utkání domácí Rakovník B až v prodloužení

RAKOVNÍK – Krajská hokejová soutěž měla v sobotu 22. října na programu sedmé kolo. V něm hokejisté Tatranu Sedlčany nastoupili na ledě ZS v Rakovníku proti místnímu B mužstvu. V poměrně dramatické utkání padlo celkem 15 gólů, z toho osm jen v druhé třetině. Po šedesáti minutách čisté hra byl stav zápasu nerozhodný, o vítězi rozhodlo až prodloužení, ve kterém dali hosté vítězný gól.

V první třetině utkání dávali góly jen hosté. V čase 11:53 se trefil za záda rokycanského brankáře Filip Černý a v závěru třetiny v čase 18:22 přidal druhý gól při vlastním oslabení Lukáš Petržílka. V druhé třetině hosté v čase 20:16 přidali třetí gól opět při vlastním oslabení. O minutu později domácí snížili Martinem Vostárkem na 1:3. V čase 25:23 přidal opět Martin Vostárek druhý gól domácího Rakovníku. O vyrovnání se postaral v čase 31:38 v přesilovce čtyři na tři Jakub Staněk.

Pak už začala přetahovaná o vedení. Nejprve hosté v čase 34:47 gólem Libora Béma si vzali vedení zpět, aby hned nato domácí běhen devíti vteřin gólem Karla Zikmunda v přesilovce srovnali. Drama pokračovalo i v závěru třetiny, kdy nejprve domácí v čase 38:50 se ujali Martinem Vostárkem vedení. Hosté ze Sedlčan však čtyři vteřiny před koncem druhé třetině při svém oslabení vstřelili Ondřejem Maškem vyrovnávací gól. Po dvou třetinách byl tak stav utkání 5:5.

Přetahování o vítězství pokračovala i ve třetí třetině. V čase 41:58 se Rakovník dostal do vedení po gólu Martina Vostárka. Hosté na to odpověděli v čase 43:03 vyrovnávacím gólem, jeho autorem byl Ondra Spilka. Domácí si vzali vedení zpět v čase 46:29 pátým gólem v utkání Martina Vostárky. Hosté to ale nevzdali a necelé dvě minuty před koncem zápasu vyrovnal sedlčanský Vladimír Černý. Následovalo prodloužení a v něm v čase 61:33 rozhodl Filip Černý o vítězství hostů ze Sedlčan.

HC Rakovník B – Tatran Sedlčany 7:8 (0:2, 5:3, 2:2) (P)

Ilustrační foto: pixabay.com