Hokej Sedlčany: Zkušenější Buldoci otočili výsledek a do odvety jdou se třemi body

SEDLČANY – V sobotu 7. března se na zimním stadionu v Sedlčanech hrálo první finálové utkání Krajské hokejové soutěže. Soupeřem domácího Tatranu Sedlčany byl zkušený celek hokejistů HC Buldoci Neratovice. Diváky zaplněná tribuna viděla napínavé utkání, ve kterém domácí téměř dvě třetiny o branku vedli. Hosté vyrovnali při vlastním dvojnásobném oslabení v závěru druhé třetiny a ve třetí třetině Buldoci přidali do branky Tatranu další tři góly.

Za mohutného povzbuzování domácí týmu šly Sedlčany do vedení už v 7. minutě. Autorem jediné branky Tatranu byl při přesilovce 5 na 3 Martin Pospíšil. Vedení domácím vydrželo až do 38. minuty, kdy domácí obraně při další přesilovce 5 na 3 ujel hostující Horevaj a vyrovnal. Na začátku třetí třetiny (v čase 41:52) hosté Marečkem dali druhý gól. Pak Buldoci v 47. minutě opět skórovali při vlastním dvojnásobném oslabení a v 57. minutě při své přesilovce přidali čtvrtý gól.

Tatran Sedlčany – HC Buldoci Neratovice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Do odvety si tak Neratovice vezou z prvního finále tři velmi důležité body a zároveň velkou šanci na postup do baráže o Krajskou ligu. Odvetné finálové utkání se hraje v neděli 8. března na zimní stadionu v Neratovicích.  Aby do baráže postoupil Tatran Sedlčany, musel by v odvetě nejen jakýmkoliv výsledkem zvítězit, ale při stejném počtu bodů i vstřelit vítězný gól v následném prodloužení. A to při kvalitách a stálých výkonech mužstva Buldoků Neratovice se jeví více jak nepravděpodobné.