Hodnoty kvality koupacích vod zůstávají i na konci prázdnin stále výborné

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 10 měsíců a 4 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Měsíc srpen končí své panování, a s ním končí i letošní koupací sezóna. Jak dopadly poslední kontroly? Hygienici mohou zcela objektivně konstatovat, že letošní sezóna, alespoň ve Středočeském kraji byla z hlediska kvality vody vynikající. Naprosto výjimečný stav panoval jak v koupacích oblastech na přehradní nádrži Slapy, tak na sledovaných profilech středočeské části přehradní nádrže Orlík.

“Tak jako v průběhu celé sezóny, i poslední rozbory odebraných vzorků potvrdily výbornou kvalitu vody, která byla již patrná při vlastních odběrech. Z uvedených údajů je patrné, že voda ve všech přírodních koupalištích a koupacích oblastech Středočeského kraje je stále vhodná ke koupání i na konci sezóny. Vyznavači koupání ve volné přírodě si tak o víkendu mohou užít vodních radovánek,” uvádějí hygienici ve své zprávě.

Na místech označených stupněm 3 (Nový rybník Příbram a Pilský rybník u Monínce) však doporučují vždy po vykoupání osprchovat se v areálech místních kempů. Tato rada patří lidem s oslabeným imunitním systémem, nebo trpícími alergiemi, těhotným ženám a malým dětem. Zvýšený obsah sinic by mohl způsobit nepříjemné zdravotní problémy, např. vyrážky, zánět očních spojivek apod.