Upozornění: Tento příspěvek byl naposledy aktualizován před více jak jedním rokem. Proto může být jeho obsah zastaralý či nemusí vůbec odpovídat aktuálnímu stavu.
Berte to laskavě na vědomí při jeho čtení!


Hodnoty kvality koupacích vod zůstávají i na konci prázdnin stále výborné

REGION – Měsíc srpen končí své panování, a s ním končí i letošní koupací sezóna. Jak dopadly poslední kontroly? Hygienici mohou zcela objektivně konstatovat, že letošní sezóna, alespoň ve Středočeském kraji byla z hlediska kvality vody vynikající. Naprosto výjimečný stav panoval jak v koupacích oblastech na přehradní nádrži Slapy, tak na sledovaných profilech středočeské části přehradní nádrže Orlík.

“Tak jako v průběhu celé sezóny, i poslední rozbory odebraných vzorků potvrdily výbornou kvalitu vody, která byla již patrná při vlastních odběrech. Z uvedených údajů je patrné, že voda ve všech přírodních koupalištích a koupacích oblastech Středočeského kraje je stále vhodná ke koupání i na konci sezóny. Vyznavači koupání ve volné přírodě si tak o víkendu mohou užít vodních radovánek,” uvádějí hygienici ve své zprávě.

Na místech označených stupněm 3 (Nový rybník Příbram a Pilský rybník u Monínce) však doporučují vždy po vykoupání osprchovat se v areálech místních kempů. Tato rada patří lidem s oslabeným imunitním systémem, nebo trpícími alergiemi, těhotným ženám a malým dětem. Zvýšený obsah sinic by mohl způsobit nepříjemné zdravotní problémy, např. vyrážky, zánět očních spojivek apod.