Hlasování o projektech z participativního rozpočtu kraje je v plném proudu

STŘEDNÍ ČECHY – Hlasování pro projekty podané v rámci participativního rozpočtu Středočeského kraje je v polovině. Občané kraje mají ještě dva týdny na to, aby podpořili některý ze 126 záměrů, které postoupily do finále. Na všech 126 záměrů je krajského rozpočtu vyčíslena částka 43 milionů korun. Průměrná výše požadované podpory na jeden projekt dosahuje 341 tisíc, přičemž každý z hlasujících může dát jednomu projektu nejvýše dva hlasy kladné a jeden záporný.

Mezi finálovým počtem projektů je i pět ze Sedlčanska. Jedná o projekt obnovy hřiště minigolfu v parku Háječek, pořízení nových prvků pro skatepark na hřišti Taverny, zpřístupnění okolí rybníka Obecňák v Krásné Hoře a zámeckého parku v Nalžovících. O přízeň hlasujících usiluje záměr na vybudování klidových zón v Domově Sedlčany. Zatím si v průběžném hlasování nejlépe vede ‘Obnova sedlčanského hřiště minigolfu v parku Háječek’.

Záměr měl v pátek 29. května dopoledne na svém kontě 232 kladných a 26 záporných hlasů. 190 kladných a 23 záporných hlasů ke stejnému datu má záměr ‘Pořízení prvků pro skatepark v Sedlčanech’. Pro ‘Zpřístupnění okolí rybníka Obecňák v Krásné Hoře nad Vltavou’ hlasovalo kladně 103 a záporně 25 lidí. 71 kladných a 15 záporných hlasů zatím má ‘Vybudování klidových zón v Domově Sedlčany’. O čtyři hlasy méně má projekt ‘Zpřístupnění parku Nalžovického zámku’.