Havarovaný náklaďák byl už vyproštěn a provoz na náměstí TGM obnoven

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 1 roku, 2 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Přibližně do páteční dvanácté hodiny trvalo těžké technice a speciálnímu autojeřábu vyprošťování nákladního automobilu z trosek nabouraného domu v ulici 28. října. Následně bylo nákladní vozidlo se zdemolovanou kabinou naloženo na podvozek a zajištěno k odborné expertíze tak, aby bylo možné zjistit přesnou příčinu nehody. Uzavírka úseku komunikace přes náměstí do ulice 28. října pak byla oficiálně prodloužena o další dvě hodiny do 14:30.

Důvodem bylo odklízení částí vozidla z trosek přístřešku venkovní terasy hotelu. V 13:38 byl havarovaný nákladní automobil na podvalníku zapojeného za těžký tahač odvezen. Poté hasiči a pracovníci správy komunikací provedli úklid vozovky a likvidaci vyteklých provozních kapalin z havarovaného automobilu sorbentem. Krátce po 13:45 byl provoz na komunikaci přes náměstí TGM a ulici 28. října obnoven.

Policisté nyní žádají všechny osoby, které v danou dobu havárie (ve čtvrtek 21. března krátce před 15. hodinou) místem projížděly nebo procházely, a mohou podat svědectví k okolnostem vážné nehody, aby se ozvaly na bezplatnou linku 158 nebo na tel. 974 879 251.