Hasiči zasahovali u tragické nehody, došlo k ní na okraji obce Olbramovice

BENEŠOVSKO – Ve středu 15. června přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru po 15. hodině oznámení o dopravní nehodě na silnici I/3 u obce Olbramovice. Na okraji obce došlo ke střetu osobního s nákladním automobilem. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z Benešova spolu s dobrovolnými hasiči obce Votice, kteří jsou předurčeni na zásahy u dopravních nehod.

Jednotky po příjezdu k místu nehody potvrdily, že došlo ke střetu osobního a nákladního automobilu. „Na místě se nacházely dvě zraněné osoby. Zranění jedné z nich však byla natolik vážná, že jim přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehla. Pro druhou zraněnou povolala zdravotnická záchranná služba k rychlejšímu transportu do nemocnice vrtulník Letecké záchranné služby.“ uvedla Tereza Sýkora Fliegerová, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

Hasiči na místě zasypali uniklé provozní kapaliny a na vozidlech provedli protipožární opatření. Pro řidiče nákladního automobilu nechal velitel zásahu povolat příslušníka HZS Středočeského kraje proškoleného v poskytování posttraumatické intervenční péče. Silnice I/3 byla po celou dobu zásahu a vyšetřování události obousměrně uzavřena. K zachování akceschopnosti byla benešovská profesionální stanice zálohována dobrovolnou jednotkou Bystřice.

Zdroj/foto: HZS Středočeského kraje