Hasiči z Petrovic a okolí pomáhali hasit požár karavanů v kempu u Orlické přehrady

REGION – V pondělí 12. července přijali v 22:20 hodin hasiči na tísňovou linku 112 informaci o požáru karavanů v kempu Radava u Orlické přehrady v katastru obce Kovářov. Operační středisko HZS Jihočeského kraje do kempu vyslalo profesionální hasiče ze stanice Milevsko a vyhlásilo poplach pro jednotky SDH obcí Hrejkovice, Kovářov, Zahořany, Kostelec nad Vltavou.

V rámci mezikrajské výpomoci se do Radavy sjely ze Středočeského kraje také jednotky SDH obcí Petrovice, Petrovicko – Kojetín, Klučenice a Kozárovice. Se člunem vyjela také Vodní zdravotnická služba Praha – Orlík. Vzhledem k počtu zasahujících jednotek byl operačním střediskem v 22:31 hodin vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a následně v 0:59 hodin 3. stupeň.

Celkem na požářišti zasahovalo deset cisteren a čtyři dopravní automobily. Podle původního ohlášení na tísňovou linku hořely tři obytné karavany. Požár se ale rychle rozšířil na další obytné vozy a také blízký les. Hasiči nakonec likvidovali požár jedenácti karavanů, jednoho obytného vozu značky Avia a osobního auta značky Škoda Yeti. Požár zasáhl i les na ploše přibližně 70 x 70 metrů.

Zasahujícím jednotkám se podařilo požár dostat pod kontrolu krátce před půl dvanáctou večerní. Oba stupně požárního poplachu byly odvolány v 1:09 hodin. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 3:21 hodin. Poté jednotky z místa požáru postupně odjížděly, na místě pro monitoring požářiště zůstala pouze jednotka SDH obce Kostelec nad Vltavou, a to do půl šesté ranní.

“V karavanech nebyly žádné osoby, nemáme hlášené žádné zranění. Co bylo příčinou vzniku požáru, šetří vyšetřovatel HZS společně s Policií ČR. Výše škody zatím není známa,” dodává v tiskové zprávě mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

Zdroj/foto: HZS Jihočeského kraje