Hasiče zaměstnává požár rodinného domu v ulici Pod Cihelným vrchem

SEDLČANY – Krátce před třináctou hodinou ve středu 6. listopadu vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů k požáru přízemního domu. Ten vypukl v ulici Pod Cihelným vrchem (v části Jižní svah) a zachvátil větší část střechy domu. Postupně na místo dorazily cisternové automobily profesionálních hasičů ze Sedlčan a automobilový žebřík z příbramské stanice HZS. Dále u požáru zasahují v rámci vyhlášeného druhého poplachového stupně dobrovolné jednotky hasičů ze Sedlčan, Kosovy Hory, Dublovic, Jesenice, Vysokého Chlumce, Osečan, Nalžovic a Křečovic.

Přibližně po hodině se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu, přesto i po této době z některých míst střechy vyskakují další plameny. Hasiči nyní v dýchací technice pokračují v dohašování, na místě jsou vyšetřovatelé hasičů a policisté. Při zásahu byl zraněn na ruce jeden z hasičů, který byl ošetřen přítomnou posádkou ZZS. Příčina vzniku požáru je v šetření hasičů a policie. Zásah jednotek hasičů pravděpodobně potrvá do pozdních odpoledních hodin.

Aktualizováno 6. listopadu 17:00: Rozsáhlý požár střechy rodinného domu se kompletně podařilo desítkám hasičů uhasit přibližně kolem 15. hodiny. O dvě hodiny později setrvávaly stále na místě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Sedlčan se svými vozy. Ostatní jednotky z okolních obcí už odjely, stejně tak i příbramští hasiči s automobilovým žebříkem.

Krátce po 17. hodině velitel zásahu nařídil dohlídku nad požářištěm místní jednotce SDH Sedlčany. Požár zničil značnou část střechy,  zůstaly pouze ohořelé trámy. Poničen hasební vodou je také obytný prostor rodinného domu. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, hasiči včasným zásahem uchránily hodnoty ve výši tři miliony korun. Příčina požáru je v šetření.

Foto: Ladislav Havel