Generálka Tatranu na nový ročník fotbalové divize na hřišti Dobříše skončila plichtou

DOBŘÍŠ – Fotbalisté Tatranu Sedlčany sehráli v neděli 25. července své poslední přípravné utkání na stadionu v Dobříš s místním divizním týmem MFK Dobříš. V horkém nedělním počasí se oba celky rozešly smírně 1:1 po poločase 0:1. Po konci zápasu se oba celku dohodly, že si ještě vyzkouší střelbu ze značky pokutového kopu, neboť v divizní soutěži při remíze rozhodují penalty. V těch byli lepší hosté.

Vyrovnané utkání probíhalo v dusném a horkém počasí poměrně ve svižném tempu. Šance byli na obou stranách, ale ujala se až ta domácích v 27. minutě. To si po přesném centru zleva naběhl na míč dobříšský Šrain a hlavou otevřel skóre zápasu. Další gólovou šanci si vypracovali fotbalisté Dobříše krátce pře závěrem první půle. Zmařil jim jí gólman Glogar, který zlikvidoval jak střelu, tak i dorážku.

V druhém poločasu se snažil Tatran o vyrovnání a měl také optickou převahu. Tu ale dokázal zužitkovat až v 79. minutě. To po akci Dvořáka se dostal míč k Habartovi, který poslal centr na Kdolského a ten z voleje vyrovnal. V závěru utkání měli hosté další dvě velké šance, z té první nedosáhl Haas hlavou na centr před prázdnou branku, v té druhé trefil z dálky Hanuš břevno.

První mistrovské utkání podzimní části Fortuna divize A sehraje Tatran Sedlčany v neděli 1. srpna doma, soupeřem mu bude Spartak Soběslav. Fanoušci jsou domácím oddílem zváni na 17. hodinu. Pro konání všech amatérských fotbalových utkání vydala Fotbalová asociace České republiky soubor epidemiologických pravidel. Ta musí dodržovat jak mužstva, tak pořadatel i diváci.

Zdroj: Tatran Sedlčany – fotbal
Ilustrační foto:
pixabay.com