Fotbalisté A Tatranu ztratili doma další dva body, když neudrželi s Mýtem vedení

SEDLČANY – Fotbalová Fortuna divize pokračovala o víkendu už sedmým soutěžním kolem. Ve skupině A se kromě jednoho zápasu celé odehrálo v sobotu. Na neděli 12. září tak zbylo jediné utkání, a to domácího Tatranu Sedlčany s mužstvem Slavoj Mýto. Tatran v tomto utkání, aby se vůbec odpoutal z posledního místa průběžné tabulky, potřeboval nutně vyhrát. Jenže nerozhodný výsledek po devadesáti minutách hry jim k tomu nestačil.

Od prvních minut se hráči Mýta usadili na půli Tatranu a zatápěli domácí obraně. Přesto to byli domácí, kteří hru vyrovnali a v 5. minutě první střelou zápasu mezi tyče vyzkoušeli pozornost brankáře hostů. Hra se rychle přelévala z jedné půlky na druhou, a tak v 7. minutě musel před dobíhajícím hráčem Mýta zachraňovat Glogar. V 10. minutě domácí po kombinaci po pravé straně vyslali slabou střelu na branku Mýta. V 15. minutě vystřeli z velkého vápna hosté, Glogar v pádu vyrazil míč do pole.

Po 20. minutě tempo hry opadlo, až teprve střela hostů v 28. minutě ohrozila domácí branku. O minutu později vypukla na stadionu mezi domácími hráči i fanoušky radost ze vstřeleného gólu, to když po kombinaci ve vápně střílel po zemi David Krůta. V 35. minutě hosté vyrovnali, když domácí obrana nechala z úhlu vystřelit Skopového a jeho křižná střela zapadla do sítě Glogarovy branky. Domácí hráče gól rozhodil, přesto krátce před poločasem vystřeli tvrdě na branku, brankář Mýta míč vyrazil na roh.

Druhý poločas začali aktivněji hosté, ale byli to domácí, kteří v 51. minutě ohrozili branku Mýta. Domácí v 58. minutě podnikli po levé straně rychlý útok, následoval centr před branku, jenže nabíhající hráč na míč nedosáhl. V dalších minutách oběma mužstvům chyběla přesná přihrávka, takže míč rychle putoval z jedné poloviny hřiště na druhou. Přibývalo na obou stranách také faulů. Když už se domácím povedlo dostat se na dostřel branky, chyběla hráčům odvaha místo zbytečných kliček vystřelit.

V 70. minutě došlo k dvojnásobnému střídání na straně domácích, ale obraz hry se nijak nezměnil. Akce na obou stranách končily před šestnáctkou. V 75. minutě se přece jen domácí prosadili z protiútoku po levé straně. Následoval centr před branku, kde volný Habart poslal míč podruhé do sítě Mýta. Téměř z podobné akce hosté v 81. minutě vyrovnali, kdy si na centr naběhl Staněk a hlavou poslal míč do branky. Domácí se v závěru zápasu snažili vstřelit třetí gól, ale obrana hostů jim to už nedovolila.

Tatran Sedlčany – Slavoj Mýto
2:2 (1:1)
Góly: 29. Krůta D., 75. Habart – 35. Skopový, 81. Staněk
Žluté karty: 17. Brotánek, 39. Dvořák – 76. Frizoni Da Cruz Dias Bernardo
Sestava Tatranu: Glogar, Krotil, Kdolský (70. Habart), Sosnovec, Repetný, Lípa p., Krůta D., Dvořák, Sirotek, Soldát (46. Kouklík), Brotánek (70. Sochůrek)
Rozhodčí: Flade – Kolátor, Rouček
Diváků: 218

Ilustrační foto: pixabay.com