Fotbalisté Tatranu v přípravném zápase za silného větru vyhráli v Dobříši 3:1 (1:0)

DOBŘÍŠ – Předposlední přípravný zápas sehráli fotbaisté Tatranu s tradičním soupeřem MFK Dobříš, který rovněž hraje Divizi, ale skupinu B. Tatran začal zápas aktivně a hned po rozehrání se řítil na branku Soldát, jenže nedal! Ve třetí minutě založil pěknou akci Čipera, který našel v náběhu Sirotka. Ten míč zatáhl k brankové čáře a výbornou přihrávku adresoval do pokutového území na Kvěcha, který střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

Po patnácti minutách se začala hra vyrovnávat v poli, ale před brankou domácích bylo stále živo. Střely hostů buď zlikvidoval domácí brankář, nebo šli vedle. Domácí se proti dobře pracující obranné hře Tatranu neprosazovali, o čem svědčí fakt, že hostující brankář Glogar byl bez práce. Druhý poločas začal podobně jako první, když v 47. minutě si na kolmou přihrávku Krůty naběhl Lípa a nedal domácímu gólmanovi šanci míč zasáhnout.

Potom hosté polevili a Glogar musel častěji proti střelám hostů zasahovat. Bezmocný byl však v 63. minutě, kdy Dobříš snížila. Tatran odpověděl zvýšenou aktivitou. Jenže Dvořák sám před brankářem nedal! Svojí chybu napravil v 80. minutě, kdy Matoušek získal míč, posunul jej na Lípu, ten naservíroval míč Dvořákovi, který dal třetí gól Tatranu. “Škoda špatného a hodně větrného počasí, které fotbalu neprospělo,” dodal k přípravnému utkání vedoucí mužstva Tatranu Jiří Voráček.