Fotbalisté Tatranu v Plzni vedli už 2:0, pak si nechali utéct začátek druhého poločasu

PLZEŇ – Podzimní část fotbalové Divize skupiny A měla v sobotu 5. září na svém programu šest utkání třetího kola. Mezi ně patřil dopolední souboj mužstev SK Petřín Plzeň s hostujícím Tatranem Sedlčany. Domácí před tímto utkáním měli na svém kontě plný počet šesti bodů, Tatran ve dvou zápasech nezískal ani jeden. V sobotním utkání Tatran v první půli zaslouženě vedl, ale v druhém poločase zaspal začátek. Domácí vyrovnali a v dalších minutách přidali tři góly.

V úvodních minutách domácí kopali tři rohové kopy, bez zakončení. Nebezpečný byl až ten čtvrtý, kdy míč těsně minul sedlčanskou branku. Další šanci domácím zmařil v 11. minutě hostující gólman. Tlak domácích pokračoval i v dalších minutách. V 15. minutě po rohovém kopu hostů Brotánek střílel jen do tyče. V 18. minutě našel dlouhý míč hostujícího Haška a ten tvrdou střelou k tyči skóroval.

V 21. minutě David Krůta napřáhl ke střele a míč zapadl podruhé za záda domácího brankáře. Další šanci měli hosté v 24. minutě, kdy po brejku střílel nabíhající hráč do brankáře. Hosté v těchto minutách dominovali, domácí dvě branky v jejich síti dost zaskočili. V 34. minutě nebezpečně vystřelili z velkého vápna domácí, míč ale minul branku.

Hned z následujícího útoku měli další šanci hosté, tu jim zlikvidoval domácí gólman. Za další dvě minuty domácí přesnou střelou Bendla k levé tyči snížili náskok hostů. Obrovskou šanci ve 40. minutě domácím vychytal sedlčanský brankář Dřevojan. Hra v těchto minutách byla oboustranně svižná a rychle se přelévala od jedné branky k druhé.

Hned na začátku druhé půle podnikli domácí rychlý útok na jehož konci přesně zamířil Šimáně a bylo vyrovnáno. V dalších minutách se hra přelévala z jedné poloviny na druhou, obě mužstva dál produkovala útočný fotbal. V 57. minutě kopali domácí přímý kop, míč šel do vápna, kde padl na nohu domácího Vohrny a Petřín se ujal vedení.

O minutu později to bylo už 4:2 pro domácí, když si na pravé straně naběhl domácí Provod a přesnou střelou po zemi nedal sedlčanskému brankáři možnost zasáhnout. V 70. minutě se hosté dvakrát dostali k brance Petřína, ale pokaždé jejich útok odvrátila domácí obrana. V těchto minutách sedlčanští fotbalisté tlačili, ale nakonec byli rádi, že nedostali z rychlého brejku domácích další gól.

Z jasné šance šel míč z nohy plzeňského hráče nad branku. V poslední desetiminutovce se Tatran pokoušel o zkorigování výsledku, jenže rozjetí domácí mu už mnoho nepovolili. Naopak to byli domácí, kteří ve dvojici šli na branku, ale ani oni nebyli proti brankáři úspěšní. Závěr utkání si domácí už pohlídali a v 88. minutě po dalším rychlém útoku do otevřené obrany Tatranu přidali pátou branku.

SK Petřín Plzeň – Tatran Sedlčany
5:2 (1:2)
Góly: 36. Bendl, 46. Šimáně, 57. Vohrna, 58. Provod, 88. Štefl – 18. Hašek, 21. Krůta D.
Žluté karty: 42. Heller, 49. Bendl, 82. Bilík – 7. Krůta M., 81. Kdolský
Sestava Tatranu: Dřevojan – Hašek, Kdolský, Repetný, Krůta D., Dvořák, Krůta M., Brotánek, Soldát (67. Zmeškal), Sirotek (76. Doubraba), Čipera (62. Kouklík)
Rozhodčí: Doubek – Kolátor, Kříž
Diváků: 120

Ilustrační foto: pixabay.com